Bývalý šéf finančnej správy Imrecze vypovedal na NAKA v kauze Mýtnik

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze vypovedá na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v trestnej veci Mýtnik.

26.08.2021 09:53
František Imrecze Foto:
Bývalý riaditeľ finančnej správy František Imrecze
debata (9)

VIDEO: František Imrecze po výpovedi na NAKA.

Video

Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. František Imrecze prišiel do budovy Prezídia Policajného zboru vo štvrtok ráno. „Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť, že dnes vypovedá František Imrecze v trestnej veci tzv. Mýtnik,“ spresnila hovorkyňa.

Exšéf finančnej správy bol 30. júla prepustený z väzby. Stíhaný je za pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a iné trestné činy. Okrem iných bol počas akcie Mýtnik zadržaný a väzobne je stíhaný podnikateľ Jozef Brhel. Zadržaný bol aj jeho brat Peter Brhel a Jana R.

imrecze, Čítajte viac Exšéfa Finančnej správy Imreczeho prepustili z väzby

František Imrecze čelí aj obvineniu z nedávnej akcie NAKA pod názvom Mýtnik III, keď bolo z korupčnej trestnej činnosti obvinených dovedna osem osôb.

Napríklad aj bývalá prezidentka FS Lenka Wittenbergerová, ktorá sa mala priznať a 4. augusta ju prepustili z cely policajného zaistenia či bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc. Obvinený je tiež podnikateľ Miroslav Výboh na ktorého vydali medzinárodný aj európsky zatykač.

Radko Kuruc Čítajte viac Najvyšší súd vzal do väzby bývalého štátneho tajomníka Kuruca
9 debata chyba
Viac na túto tému: #František Imrecze #NAKA #Kauza Mýtnik