Ak siahnete na Santusovú, povalím vládu, povedal údajne Kollár

Hnutie Sme rodina malo podľa stíhaného svedka Petra Petrova alias Tigra pohroziť povalením vlády v prípade odvolania vyšetrovateľky policajnej inšpekcie Diany Santusovej z funkcie.

17.09.2021 18:37
Boris Kollár Foto:
Predseda parlamentu Boris Kollár
debata (123)

Vyplýva to z odposluchov, ktoré cituje Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) vo vznesení obvinenia voči štyrom vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). „Tiger, keď som ho viezol, vraví, že má informáciu, že bola porada minister, premiér, Kollár, kde Kollár povedal, že pokiaľ sa niekto dotkne Santusovej, že povalia vládu,“ povedal príslušník Policajného zboru Peter Turňa obvinenému vyšetrovateľovi Pavlovi Ďurkovi a obvinenému dočasnému šéfovi ÚIS Petrovi Scholtzovi. Vyšetrovateľ Ďurka Turňovi odpovedal, že si nemyslí, že pre „nejakú“ vyšetrovateľku by niekto položil vládu. „To by musela mať inak zlaté kosti,“ dodal Scholtz.

Daniel Lipšic Čítajte viac Lipšic ukazuje na SIS a počíta s tým, že zatknú aj jeho

„Bolo by neobvyklé, keby predseda vlády zverejňoval detaily všetkých svojich pracovných stretnutí. To sa týka aj stretnutí so svojimi koaličnými partnermi,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) Ľubica Janíková. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vylúčil, že by sa zúčastnil na spomínanom stretnutí s predsedom parlamentu a premiérom. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka tlačového odboru ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Vyšetrovateľ ÚIS začiatkom týždňa vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva. Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov. Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA Milana Sabotu a Štefana Mašinu zo zneužitia právomocí verejného činiteľa. Obvinili aj Scholtza, a to zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Všetkých vzal súd do väzby.

Agentúra SITA požiadala o reakciu aj predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina).

heger, matovič, krajniak Čítajte viac Heger verí, že nikto z koalície nebude brániť očiste v polícii
123 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna policajtov
Flowers