Slovenskí biskupi považujú útoky na lekárov a odborníkov za absolútne neprijateľné

Za absolútne neprijateľné považujú slovenskí biskupi útoky a vyhrážky na lekárov a odborníkov, ktorí sa angažujú v boji proti pandémii a jej dôsledkom.

12.10.2021 14:30
Stanislav Zvolenský Foto:
Bratislavský arcibiskup a predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský
17

Informoval o tom v utorok v Badíne, kde sa konalo 100. plenárne zasadnutie Konferencie biskupov Slovenska (KBS), generálny sekretár KBS a banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec.

„Lekárom a odborníkom, ktorí sa stali terčmi útokov, biskupi vyjadrujú svoju blízkosť a podporu. Veriacich prosia, aby žiadne prejavy nepriateľstva vo svojom okolí nedopustili. Čosi také nijako nezodpovedá duchu Kristovho evanjelia ani duchu spolunažívania v občianskej spoločnosti,“ tlmočil postoj KBS Chovanec.

V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou v krajine biskupi na plenárnom zasadnutí nehovorili o obmedzeniach pri slávení liturgie alebo dišpenzoch.

„Nehovorili sme o nejakom plošnom dišpenze, čo sa týka účasti na bohoslužbách. S bolesťou si uvedomujeme, že situácia sa zhoršuje, ale na druhej strane sme si uvedomili, že je vhodné na to reagovať lokálne, podľa diecéz. Jednotliví diecézni biskupi budú samostatne reagovať na aktuálnu situáciu,“ konštatoval predseda KBS a bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

Vladimír Lengvarský / Maroš Žilinka / Čítajte viac Žilinka: Útoky na zdravotníkov treba odsúdiť, páchateľom hrozia vyššie tresty
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
17 debata chyba
Viac na túto tému: #útoky na zdravotníkov #koronavírus #Konferencia biskupov Slovenska