Prvý z takáčovcov sa priznal a prejavil ľútosť

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku dnes pokračuje hlavné pojednávanie s údajnými členmi zločineckej skupiny známej ako takáčovci.

03.11.2021 09:22
ŠTS súd takáčovci pojednávanie pokračovanie... Foto: ,
Vľavo Ľubomír Kudlička a vpravo Patrik Vidašič prichádzajú na súdne pojednávanie s takáčovcami 3. novembra 2021 v Pezinku.
debata (7)

Prokuratúra v tomto prípade podala obžalobu na 16 osôb pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, ale aj vydieranie, hrubý nátlak alebo poškodzovanie cudzieho majetku. K predmetnej trestnej veci neskôr pripojili aj obžalobu proti advokátovi Martinovi Ribárovi, ktorý podľa orgánov činných v trestnom konaní ovplyvňoval výpovede svedkov v trestných konaniach v prospech skupiny.

Všetci obžalovaní dnes pred súdom vyhlásili, že sú nevinní. Výnimkou bol len Pavol Komendák, ktorý priznal vinu v bode 1 obžaloby, teda založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Obžalovaný vyhlásil, že skutok ľutuje, vo veci ďalších aktivít, ktoré sú mu kladené za vinu, sa cíti nevinný.

kudlička Čítajte viac Všetkých 17 obvinených takáčovcov odmietlo dohodu o vine a treste

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci, sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír Kudlička prezývaný Kudla. Ten si momentálne odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího. Národná kriminálna agentúra podnikla voči členom skupiny v roku 2017 akciu Aladin a následne v roku 2019 aj akciu Apač.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #takáčovci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy