Matovič: Nikto viac neznižuje autoritu Hegera ako prezidentka

Minister financií a líder koaličného hnutia OĽaNO Igor Matovič tvrdí, že nikto viac neznižuje autoritu premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) ako prezidentka Zuzana Čaputová.

19.12.2021 14:38
Igor Matovič Foto: ,
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO)
debata (395)

„Pri každej možnej príležitosti podsúva ľuďom, že by ju mal mať väčšiu. Zákerné vopred vykalkulované zlomyseľné opakované bozky smrti,“ napísal Matovič na sociálnej sieti. Prezidentka by podľa jeho slov mala „namiesto sústavných podrazov v ťažkej kríze“ premiérovi pomáhať. „Samozrejme, ak by jej išlo viac o dobro Slovenska ako svoj falošný strojený obraz pre ľuďmi,“ poznamenal líder OĽaNO, ktorý bol v minulosti tiež premiérom.

Čaputová v nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 vyhlásila, že Slovensko zo strany vlády potrebuje silnejšie líderstvo, pretože je v kríze. Na túto tému sa bavili aj s premiérom Hegerom a upozornila ho, že Slovensko je v zvládaní pandémie na najhorších priečkach na svete.

Ide o pravdu, Zuzana Čaputová Čítajte viac Čaputová v Ide o pravdu: Potrebujeme silného lídra. To hovorím aj celej vláde

„Je tu jasný signál toho, že niečo tu nie je dobré. Samozrejme, bolo by veľmi zjednodušené povedať, že toto je vina vládnej koalície, ale tak to určite nie je. V každom prípade politickú zodpovednosť nesie vláda a kľúčovou osobou je Eduard Heger,“ uviedla s tým, že v tomto zmysle ho chcela vyzvať na posilnenie jeho pozície.

Matovič nebol podľa hlavy štátu lepším lídrom pri zvládaní pandémie. Krajine podľa prezidentky neprospieva, pokiaľ z vládnej koalície vzíde nápad, ktorý v nej nie je dohodnutý. Ako tvrdí, často chýba jednotné stanovisko koalície.

Problémom podľa nej je, ak sa z odborných názorov stanú politické témy. To, že politici spochybňujú odborníkov, niektorí členovia vlády kritizujú opatrenia prijaté vládnym kabinetom či niektorí ministri prídu s nápadom a iných tlačia k múru, je podľa Čaputovej oslabenie boja s pandémiou a do riadenia vnáša chaos.

395 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #prezidentka #podpredseda vlády #Eduard Heger #Zuzana Čaputová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy