Slováci žiadosťami o pasy prepísali absolútny rekord

V stredu 2. marca požiadalo o vydanie cestovných pasov spolu 10 492 osôb. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, takýto počet polícia doposiaľ v histórii nezaznamenala. Podobný rekord podľa nej padol 23. mája 2012, keď žiadalo o doklady 7 773 občanov.

03.03.2022 12:11
klientske centrum tomasikova Foto:
Polícia eviduje v posledných dňoch zvýšený počet žiadostí o vydanie cestovných pasov. Ide predovšetkým o cestovné pasy pre deti, a to najmä v urýchlenej lehote do dvoch a do desiatich pracovných dní. Spája to s dianím na Ukrajine. Na snímke ľudia čakajú v rade na vybavenie cestovného pasu v Klientskom centre na Tomášikovej ulici 2. marca 2022 v Bratislave.
debata (16)

„Znovu apelujeme na občanov, aby nešírili paniku. Naďalej nie je dôvod na to, aby si slovenskí občania dávali vyrobiť cestovné doklady," zdôraznila Bárdyová. Zároveň povedala, že pri takomto enormnom počte žiadateľov nie je možné vyhnúť sa zdržaniu a dlhým zástupom ľudí pred oddeleniami. „Z našej strany sme urobili maximum, na oddeleniach dokladov sme zabezpečili maximálny počet pracovníkov. Na prijímanie žiadostí o vydanie dokladov využívame všetky pracoviská," uviedla hovorkyňa s tým, že chod je počas stránkových hodín zabezpečený nepretržite, bez obedňajšej prestávky.

Zároveň Bárdyová skonštatovala, že kapacity Národného personalizačného centra sú naplnené, zamestnanci pracujú od skorých ranných hodín až do nočných hodín a aj počas víkendov, aby čo najskôr vyrobili cestovné pasy. „Národné personalizačné centrum je jediné na celom Slovensku, ktoré zabezpečuje personalizáciu, teda vyhotovenie, všetkých dokladov," dodala hovorkyňa.

Klientske centrum Čítajte viac Slováci húfne žiadajú o pasy. Nepodliehajte panike, odkazuje vnútro
16 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #cestovné doklady
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy