Advokát Para ide na slobodu, prokurátor podal sťažnosť

Obvineného advokáta Mareka Paru prepustili zo zadržania na slobodu. V nedeľu ráno o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.

24.04.2022 09:36
Para Foto: ,
Advokát Marek Para po prepustení na slobodu.
debata (51)

Rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) bude rozhodovať 2. mája Najvyšší súd. Potvrdil to obhajca obvineného Michal Mandzák.

Prokurátor žiadal pre neho kolúznu väzbu. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených, či mariť vyšetrovanie.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS sa stotožnil s návrhom prokurátora, že obvinený Mgr. M. P. je dôvodne podozrivý zo stíhaného zločinu, ale nestotožnil sa s prokurátorom v tom, že u obvineného v súčasnom štádiu konania existuje dôvod kolúznej väzby,“ priblížila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Robert Kaliňák, putá, Špecializovaný trestný súd Čítajte viac Sudca vzal Kaliňáka do väzby, exminister sa odvolal

„Rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie považujem za správne a zákonné,“ povedal obhajca. Sudca podľa neho odôvodnil prepustenie Paru na slobodu tým, že všetci dôležití svedkovia už boli vypočutí po začatí trestného stíhania.

„Obvinenie vnímam ako účelové,“ vyhlásil Para. Ide podľa neho o osobný spor medzi ním a inou osobou.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Paru v stredu (20. 4.). Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Väzobný výsluch pred sudcom pre prípravné konanie ŠTS absolvoval v piatok večer.

51 debata chyba
Viac na túto tému: #Špecializovaný trestný súd #marek para
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy