Heger sa pokúsi o to, aby Slovensko nečakali predčasné voľby

Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger (OĽANO) sa pokúsi o to, aby Slovensko tento rok predčasné voľby nečakali. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Podľa neho je nezmyslom vystaviť krajinu v tomto čase takémuto riziku.

08.01.2023 14:05
heger Foto: ,
Eduard Heger
debata (106)

„V žiadnom prípade sa nevzdávame, sme vo funkciách a intenzívne pracujeme,“ skonštatoval Heger.

Na margo vyjadrení predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý má s Hegerom rokovať, ale o žiadnej 76-ke nevie, poznamenal, že je to jeho úloha, o ktorú sa musí postarať. „Mnohé rokovania prebiehali aj medzi sviatkami,“ zopakoval Heger s tým, že sa stretával s politickými partnermi a snaží sa 76 hlasov získať. Dôležitá je v tomto smere podľa neho aj strana SaS. „Sedemsediatšestka môže byť východiskom, kedy vieme stabilne pôsobiť ďalej,“ podotkol.

VIDEO: Kollár: Psychiatria, cirkus. Predčasné voľby tomu môžu zabrániť.
Video

Nevidí problém v tom, aby v parlamente prebiehala diskusia o zmene Ústavy SR a predčasných voľbách. Tá podľa neho môže a bude ďalej prebiehať, jednotlivé strany by k tejto téme mali zaujať stanovisko. Januárové referendum označil za referendum Roberta Fica na zabezpečenie svojej beztrestnosti a návratu k moci.

fico kollár Čítajte viac Slovensko potrebuje v tomto roku silnú a stabilnú vládu, zhodli sa Kollár a Fico

Heger zároveň vyjadril presvedčenie, že v súčasnosti je potrebné zabezpečiť stabilitu z hľadiska zvládnutia energetickej krízy. Výzvami pre krajinu na najbližšie obdobie bude podľa neho implementácia rozpočtu a reforiem.

VIDEO: Fico: Som skeptický, že poslanci zmenia ústavu.

Video

Heger sa v diskusnej relácii zhodol s premiérom ČR Petrom Fialom, že riešením konfliktu na Ukrajine je jej víťazstvo. V súvislosti s obnovením kontrol na hraniciach to podľa Fialu nikto v Čechách nevnímal ako krok proti Slovensku, ale ako krok proti nelegálnej migrácii, hoci na Slovensku to bolo podľa neho interpretované inak. Podotkol, že „postupne smerujeme k tomu, aby bola hranica otvorená“.

Referendum / Robert Fico / Čítajte aj Referendum už o dva týždne. Má vôbec šancu na úspech a koľko bude daňových poplatníkov stáť? Marian Repa aktual Čítajte viac Neskoro, pán Heger!
106 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda SR #Petr Fiala #Eduard Heger #Hegerova 76 #predčasné voľby 2023