Pre nárast cien energií zatvorili prvú materskú školu. Gröhling vyzýva rezort školstva, aby začal konať

Podpredseda SaS a exminister školstva Branislav Gröhling vyzýva Ministerstvo školstva, aby začalo konať v súvislosti s informáciami o zálohových faktúrach na energie, ktoré chodia v týchto dňoch školám. Poukázal na to, že školy čakajú už dva týždne na informácie, čo majú robiť.

17.01.2023 10:27
M?aterská škola / Žiak / Žiaci / Foto: ,
Ilustračné foto
debata (5)

„Osobne očakávam, že sa ministerstvo školstva v tejto veci konečne rozhýbe. Komunikujem s mnohými riaditeľmi škôl, ktorým stúpli ceny za elektrinu štvornásobne, dokonca až sedemnásobne. Boli to školy v Martine, Levoči, Seredi či Galante,“ povedal Gröhling.

Poukázal na to, že už je aj prvá materská škola, ktorú zavreli z dôvodu energií. "Stúpli im aj ceny za plyn. Každý má však inú situáciu v závislosti od dodávateľa,“ priblížil exminister školstva.

Podpredseda SaS upozorňuje, že školy nemajú už dva týždne jedinú informáciu alebo usmernenie, ako postupovať. „Prvotná informácia od ministerstva bola, neplaťte faktúry. Neplatiť faktúry môže byť nebezpečné, lebo pri omeškaní bude škola platiť pokuty alebo ju dokonca môžu odpojiť,“ povedal.

Poukázal aj na to, že ešte ako minister školstva žiadal financie na energie od februára 2022.

Protest uciteľov / Školstvo / Čítajte viac Rok v školstve. Platy učiteľov môžu v skutočnosti klesnúť, nie sa zvýšiť
5 debata chyba
Viac na túto tému: #ceny energií #Branislav Gröhling #slovenské školstvo