Podvodníci zopakovali svoj trik: Babička vyložila pred dom 14 a pol tisíca eur

Ďalšia dôchodkyňa prišla v Topoľčanoch o svoje úspory. Po telefonáte od údajnej vyšetrovateľky Policajného zboru 79-ročná žena vyložila na chodník pred domom bielu kabelku, do ktorej vložila 14 500 eur, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

06.03.2023 14:29
dôcodkyňa, babička, sedenie, rozmýšľanie Foto:
Ilustračné foto.
debata (41)

Údajná policajtka dôchodkyni tvrdila, že polícia vyšetruje prípady vlámaní do domov. Počas vyšetrovania vraj policajti zistili, že zlodeji majú vytipovaný aj dom dôchodkyne. Preto ju telefonicky požiadala, aby dala všetky peniaze a cennosti do tašky a položila ju pred dom.

„Naša hliadka je už na ceste. My vám peniaze ochránime a po akcii vrátime,“ tvrdila falošná policajtka seniorke. Tá v strachu o svoj majetok poslúchla a pred dom vyložila kabelku s peniazmi.

e-shop, online nakupovanie Čítajte viac Podvody s bankovými kartami sú na vzostupe. Podvodníci sa tvária ako banka, kuriér či pošta, nedajte sa oklamať (+ návod)

Keď sa seniorka vrátila k telefónu, žena na druhom konci linky pokračovala v rozhovore a vymýšľala si rôzne témy, aby ju udržala v pozornosti. Na konci hovoru jej oznámila, že si môže ísť pred dom po svoje peniaze, akcia skončila. Na chodníku však už poškodená žiadnu tašku nenašla.

Senior / Domov dôchodcov / Dôchodca / Čítajte viac Podvodníci obrali dôchodkyňu o vyše 15-tisíc eur. Zo strachu vyhodila z okna šperky a hotovosť

Polícia apeluje na ľudí, aby si všetky podozrivé žiadosti o peniaze z akéhokoľvek dôvodu najskôr preverili u svojich príbuzných. „Volajte svojim deťom, vnúčatám, susedom, priateľom skôr, ako vydáte svoje úspory do cudzích rúk. Alebo sa obráťte na políciu na telefónne číslo 158. My na miesto pošleme skutočnú policajnú hliadku,“ upzorornili policajti na sociálnej sieti.

41 debata chyba
Viac na túto tému: #podvod