Trizna na UK skončil. Rektor adresoval výzvu celej univerzite

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave prostredníctvom svojej Prírodovedeckej fakulty ukončila pracovný pomer s obvineným Milanom Triznom, ktorý bol 19. apríla zadržaný pri preberaní úplatku vo výške 20 000 eur na pôde fakulty.

21.04.2023 14:49
trizna Foto: ,
Milan Trizna počas inaugurácie za dekana vo februári 2015.
debata (6)

Najväčšia slovenská univerzita striktne trvá na princípe nulovej tolerancie korupcie svojich zamestnancov, preto si ďalšie pôsobenie docenta na akademickej pôde nevie predstaviť.

Rektor UK Marek Števček od začiatku poskytoval maximálnu súčinnosť pri vyšetrovaní prípadu. „Aj keď ma celá kauza mimoriadne mrzí, o to viac, že ide o bývalého dekana našej fakulty, som rád, že protikorupčné mechanizmy fungujú a prípad veľmi rýchlo skončil priznaním. Týmto vyzývam všetkých našich zamestnancov, dodávateľov aj študentov, aby v prípade podozrení z korupčnej činnosti okamžite konali a kontaktovali orgány činné v trestnom konaní, prípadne podozrenia konzultovali s vedeniami fakúlt alebo univerzity,“ povedal Števček. Ako dodal, pripravujú informačnú kampaň pre celú akademickú obec s cieľom zvýšiť povedomie o korupcii a možnostiach jej nahlasovania.

SR veda genetika 2016 Ceny Dr. Ľudmily Sedlárovej-Rabanovej BA Čítajte viac Klobásy, alkohol aj „estekáčka“. Trizna nie je prvý úplatný pedagóg. Kolegov šokoval

K situácii sa v piatok vyjadril aj Akademický senát Prírodovedeckej fakulty UK, ktorý odsudzuje všetky formy korupčného správania a dištancuje sa od nich.

Triznu obvinili zo zločinu prijímania úplatku. K spáchaniu trestného činu sa priznal, prejavil záujem o konanie o dohode o vine a treste. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry a Úradu špeciálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

Michal Horský Čítajte viac Korupcia na univerzite - prejav väčšieho problému
6 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #Univerzita Komenského v Bratislave