Na Lešti dokončujú kontajnerové mestečko, viac vojakov má ubytovať aj Sliač

V centre výcviku Lešť dokončujú kontajnerové mestečko s kapacitou 2-tisíc ľudí. Ministerstvo obrany plánuje tiež rozšírenie ubytovacích kapacít na leteckej základni Sliač, kde má v stanovom kempe vzniknúť 600 lôžok, uviedla Mária Precner z komunikačného odboru ministerstva.

21.05.2023 16:32
vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci,... Foto:
Ilustračné foto: Vrtuľník Black Hawk na vojenskom cvičení Slovenský štít v Lešti
debata (14)

„V rámci projektu kontajnerového mestečka Lešť sa aktuálne realizujú finálne práce na poslednom deviatom multifunkčnom kontajnerovom dome v lokalite Slávia, pričom súbežne prebieha odstraňovanie nedostatkov zistených pri preberaní diela,“ priblížila Precner.

Slovenský štít. V Lešti cvičia vojaci siedmich krajín NATO

Video

Na Sliači majú vybudovať tzv. stanový kemp pozostávajúci zo stanov a kontajnerov. Okrem ubytovacích kapacít sa plánuje aj vybudovanie kancelárskych priestorov, jedálenských priestorov, priestorov na opravu techniky a zázemie, ktoré bude riešené formou kontajnerov. „Časový harmonogram vybudovania závisí od verejného obstarávania a následného zabezpečenia dodávok jednotlivých častí stanového kempu,“ dodal rezort.

Vláda na ubytovacie kapacity vlani vyčlenila 31,42 milióna eur. Za projekt na Lešti zaplatil rezort obrany vyše 20,3 milióna eur. Termín dokončenia projektu sa posúval. Na vybudovanie ubytovania na Sliači má smerovať 10,29 milióna eur.

Ubytovacie kapacity sú určené najmä pre príslušníkov zahraničných ozbrojených síl, ktorí na Slovensku posilnili vojenskú prítomnosť NATO v reakcii na vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine.

Strong Cohesion 2022 Čítajte viac Štát chcel urýchlene postaviť mestečká pre tisíce vojakov NATO. Projekt za milióny sa predlžuje
14 debata chyba
Viac na túto tému: #Sliač #Lešť #kontajnerové mestečko