OĽaNO ani SaS nepodporia mimoriadnu schôdzu Smeru. Hlas sa zúčastní a podporí ju

Poslanci za OĽaNO a SaS nepodporia mimoriadnu schôdzu, ktorú inicioval Smer. Poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase sa na schôdzi plánujú zúčastniť a podporiť ju. Sme rodina ešte bude o svojom postoji diskutovať. Smer chce rokovať o téme prípadného neoprávneného ovplyvňovania parlamentných volieb. Mimoriadna schôdza má byť zvolaná na stredu (14. 6.) po hlasovaní o 17.00 h.

08.06.2023 16:04
Ľuboš Blaha / Ladislav Kamenický / Robert Fico... Foto:
Zľava podpredsedovia Smeru Ľuboš Blaha, Ladislav Kamenický, predseda strany Robert Fico a podpredseda Smer Richard Takáč počas tlačovej konferencie
debata (3)

„Manipulácie volieb sa dopúšťa tri roky Robert Fico sám šírením rôznych bludov a konšpirácií. Zjavne verí, že mu to pomôže dosiahnuť taký výsledok volieb, aby sa so svojou skorumpovanou mafiou mohol vrátiť k moci a vyhol sa tak spravodlivému trestu za zločiny, ktoré spáchal,“ skonštatoval hovorca hnutia OĽaNO a priatelia Matúš Bystriansky.

Čaputová: Slovensko čelí dezinformáciám o voľbách

Video

SaS považuje dôvod zvolania schôdze za vymyslené konšpirácie. „Strana Smer môže zabudnúť na to, že sa budeme podieľať na jej kampani, ktorá je založená na konšpiráciách a šírení nenávisti. Poslanecký klub SaS preto v žiadnom prípade nepodporí návrh na mimoriadnu schôdzu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Poslanec za SaS Juraj Krúpa považuje mimoriadnu schôdzu o kampani NATO za viac ako absurdnú. Na prednáškach a kritickom skúmaní o hybridných hrozbách nevidí nič zlé.

sas, sulik, grohling Čítajte viac Fico rozoštváva spoločnosť, tvrdí SaS a vyzýva Smer na porovnanie programov

Ani poslanci pôsobiaci v strane Demokrati nepodporia schôdzu. „Smer chce sebecky zvolať parlament len na rozdúchanie ďalšieho predvolebného konfliktu a to určite nepodporíme,“ uviedla strana v stanovisku.

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský uviedol, že k tejto téme ešte nemali poslanci zasadnutie klubu. „Čiže budem vedieť až v utorok,“ dodal.

Stoltenberg: Žijeme v nebezpečnom svete, ale Slovensko sa môže spoľahnúť na NATO

Video

Hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková informovala, že podľa strany treba všetko preveriť, aby neboli žiadne pochybnosti o voľbách. Preto sa poslanci na schôdzi zúčastnia a podporia ju.

Poslanci z ĽSNS podporia schôdzu. „Podporíme otvorenie schôdze. Poslanci majú povinnosť rokovať o každej téme, preto naši poslanci sú vždy za otvorenie akejkoľvek schôdze. Následne bude mať každý možnosť vyjadriť sa hlasovaním,“ uviedol poslanec za ĽSNS Martin Beluský.

rasto kuzel linkedin Čítajte viac Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

O údajnom ovplyvňovaní volieb hovorí Smer v súvislosti s kampaňou NATO a rokovaním slovenských úradníkov v Bruseli. Šéf Smeru Robert Fico kritizuje úradníkov a mimovládky za to, že mali v štruktúrach EÚ a NATO informovať o tom, že slovenská opozícia je hybridnou hrozbou a pokiaľ vyhrá parlamentné voľby, Slovensko môže opustiť NATO.

Mali preto žiadať intervenciu. Fico to považuje za zásah do kampane. Skritizoval aj komunikačnú kampaň NATO, ktorej cieľom je okrem iného zvýšiť informovanosť o význame udržania podpory Ukrajiny pre bezpečnosť SR.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #mimoriadna schôdza parlamentu