Kočner je v nemocnici pre problémy s pľúcami, čaká ho operácia

Marian Kočner je opäť v nemocnici. Pre problémy s pľúcami ho majú operovať.

03.07.2023 09:25
Marian Kočner Foto: ,
Marian Kočner.
debata (18)

Odsúdeného Mariana Kočnera v nedeľu opäť hospitalizovali v nemocnici v bratislavskom Ružinove. Informáciu priniesli Noviny.sk.

nemocnica Ružinov Čítajte viac Kočnerov stav ostáva kritický. Zrušili mu výsluchy a je pod dohľadom lekárov

Policajné komando a zásahová jednotka Zboru väzenskej a justičnej stráže ho previezli do zdravotníckeho zariadenia v nedeľu (2. júla) v popoludňajších hodinách. Kočnerovi sa zhoršil zdravotný stav a čaká ho operácia. Údajne ho trápia problémy s pľúcami.

Ako súd oslobodil Kočnera, poslal Zsuzsovú do väzenia a reakcie rodičov Jána a Martiny
Video
Zdroj: TV Pravda

Marián Kočner si momentálne odpykáva trest v leopoldovskej väznici. V januári 2021 bol právoplatne odsúdený na 19 rokov odňatia slobody nepodmienečne za falšovanie miliónových zmeniek.

Kočner sa naposledy ukázal na verejnosti v polovici mája, na ohlásení rozsudku k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Vtedy sa pohyboval samostatne a o zdravotných problémoch neinformoval.

Známy podnikateľ je aktuálne obvinený v niekoľkých ďalších trestných konaniach. Začiatkom júna prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Kočnera obžalobu pre kauzy Donovaly a Báč. V prvom prípade sa obžaloba týka uplatnenia nadmerných odpočtov DPH v sume prevyšujúcej 8 miliónov eur súvislosti s predajom nehnuteľností na Donovaloch.

V kauze Báč obžaloba sa týka zločinu poškodzovania veriteľa pri verejnej dražbe golfového areálu pri Báči, kde škoda dosahuje sumu takmer 3 milióny eur, informovala prokuratúra na sociálnej sieti.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Marian Kočner