Pre účelové sobáše Turkov a Sloveniek obvinili 15 osôb

Spolu 15 osôb obvinili z trestného činu prevádzačstva príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície v rámci policajnej akcie Peržan.

22.08.2023 13:16
Svadobná výstava, obrúčka Foto: ,
Ilustračná snímka
debata (2)

Ako informoval hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Zuzana Hrabovská, obvinení organizovali účelové sobáše štátnych príslušníkov Turecka s občiankami SR. Cieľom sobášov bolo, aby Turci získali na území schengenského priestoru právo na trvalý pobyt.

„Doposiaľ vykonaným vyšetrovaním bolo odhalených celkom sedem takýchto sobášov, pričom z toho päť sa konalo na území Slovenskej republiky a dva sobáše na území Turecka," uviedla Hrabovská. Ako ďalej uviedla, medzi 15 obvinenými sú aj osoby, ktoré zabezpečovali pre sobáše nevesty pochádzajúce zo sociálne slabších skupín. „Hlavným organizátorom sobášov bol páchateľ pôvodom z Turecka, ktorý za zorganizovanie takéhoto sobáša získal odmenu 10-tisíc eur, pričom ostatné obvinené osoby (nevesty a sprostredkovatelia) mali za sobáš získať od 500 do 3 000 eur," povedala hovorkyňa.

Vyšetrovanie skutkov, na ktorom sa podieľali aj policajti z Nemecka a Rakúska, nie je podľa polície ešte ukončené, preto nie je vylúčené, že po zadovážení ďalších dôkazných materiálov budú obvinené aj ďalšie osoby. Za trestný čin prevádzačstva všetkým obvineným osobám hrozí trest odňatia slobody od dvoch do ôsmich rokov.

migranti, Brodské , Kúty, hranica, Čítajte viac Nelegálna migrácia na Slovensku v roku 2022 medziročne stúpla o 602 percent
2 debata chyba
Viac na túto tému: #svadba #podvod #Turci #prevádzačstvo #nelegálna migrácia