Medzi prioritami nového ministra školstva Druckera je aj kurikulárna reforma

Jednou z priorít nového ministra školstva Tomáša Druckera (Hlas) je kurikulárna reforma. Chce tiež zlepšiť stredné odborné vzdelávanie a skvalitniť vysoké školy (VŠ). Dôležitou oblasťou je pre neho aj prístup ku kvalitnému základnému vzdelaniu pre deti z generačnej chudoby. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej konferencii.

26.10.2023 11:29
Tomáš Drucker, Dobrá voľba Foto:
Tomáš Drucker.
debata

„Som manažér a záleží mi na tom, aby veci, ktoré fungujú, pokračovali. Našou úlohou bude, aby sme implementovali správne kurikulárnu reformu,“ uviedol. Zároveň chce poskytovať pomoc a podporu učiteľom pri transformácii vedomostného vzdelávania na kombináciu vedomostí a zručností.

školáčka, dieťa, prvák, školské potreby Čítajte viac Schválené. Prváci sa od septembra budú učiť po novom školstvo, reforma, horecký Čítajte viac Kritika aj nadšenie. Test veľkej reformy začína v septembri: Prvákov budú učiť po novom, obsah sa nakoniec až tak nezmení

Zlepšiť chce aj stredné odborné vzdelávanie, aby bolo viac absolventov na trhu práce a zvýšila sa kvalita budúcich uchádzačov o vysokoškolské vzdelanie. Zastáva tiež myšlienku výsledkovo orientovaného riadenia VŠ. „Som veľmi rád, že na ministerstve sa už započal projekt s takzvanými výkonnostnými zmluvami,“ poznamenal s tým, že chce skvalitniť VŠ, aby si väčší počet budúcich študentov VŠ vyberali aj tie slovenské. Veda a výskum by podľa neho takisto mali byť orientované na výsledky a kvalitu.

Takto bola vymenovaná štvrtá Ficova vláda
Video
Zdroj: TV Pravda

Drucker je presvedčený, že v oblasti inklúzie a desegregácie je povinnosťou štátu pomôcť každému dieťaťu pri vzdelávaní, aby mohlo v dospelosti viesť kvalitný a plnohodnotný život. Prioritou je zlepšiť prístup ku základnému vzdelávaniu pre deti z generačnej chudoby. Týmto deťom sa podľa jeho slov často nedostáva základný predpoklad budúceho kvalitného života, pretože nezvládajú základnú školskú dochádzku. Chce tiež, aby sa podarilo zmysluplne a účelne vyčerpať peniaze z európskych fondov.

debata chyba
Viac na túto tému: #reforma školstva #Tomáš Drucker #kurikulárna reforma