Poľsko predlžuje kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalších 20 dní

Poľsko predĺži kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalších 20 dní do 22. novembra. Vyplýva to z nového nariadenia ministerstva vnútra, informuje o tom správa agentúry PAP.

02.11.2023 12:43
migranti Foto: ,
Zadržaní migranti, ktorí nelegálne prekročili hranicu medzi Poľskom a Nemeckom.
debata

Nové nariadenie o predlžení kontrol na hraniciach so Slovenskom podpísal vo štvrtok minister vnútra Mariusz Kamiňski.

Na jeho základe je možné prekročiť hranice zo Slovenskom na ôsmich cestných a troch železničných hraničných priechodoch a na 11 priechodoch určených pre chodcov. Hranice nemožno prekračovať na miestach, ako sú napríklad horské chodníky vo Vysokých Tatrách, upozorňuje PAP.

hranica, kontroly, migranti, stráženie, Čítajte viac Očakávali veľkú vlnu, nechytili nikoho. Odstrašovanie migrantov, zdá sa, zabralo

Poľsko zaviedlo dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom 4. októbra pôvodne na desať dní, neskôr ich Varšava predĺžila o 20 dní do 2. novembra.

Ich cieľom je podľa poľskej vlády obmedziť pohyb nelegálnych migrantov, ktorí prichádzajú do Európskej únie po tzv. balkánskej trase.

Kontroly na hraničnom priechode Čunovo
Video

Kontroly na hraniciach so Slovenskom predĺžilo v stredu do 22. novembra aj Česko. „Kým nebude fungovať skutočne účinná ochrana vonkajšej hranice EÚ, budeme musieť dôsledky nelegálnej migrácie riešiť na vnútorných hraniciach schengenského priestoru,“ uviedol český minister vnútra Vít Rakušan.

Polícia prenasledovala auto, v ktorom bolo 15 nelegálnych migrantov
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #migranti #migračná kríza #nelegálni migranti