Všímavý taxikár zabránil podvodu a seniorovi zachránil celoživotné úspory

Pohotová reakcia bratislavského taxikára zachránila 79-ročnému seniorovi z hlavného mesta celoživotné úspory. O prípade informovala bratislavská polícia.

16.11.2023 12:28
debata (4)

Dôchodca sa stal obeťou telefonického podvodu, pri ktorom ho kontaktoval neznámy muž, vydávajúci sa za príslušníka českej diaľničnej polície. Volajúci oznámil údajnú dopravnú nehodu, ktorú mala spôsobiť dcéra seniora a možnosť vyriešiť túto situáciu finančným príspevkom.

dôchodkyňa, peňaženka, peniaze, dôchodok Čítajte viac Rekordný podvod: 73-ročnú seniorku okradli o 275 900 eur. Za 22 dní jej telefonovali 160-krát

„Úspory, vo výške 25 100 eur, zabalené do igelitovej tašky, mal senior poslať po vodičovi taxislužby. Ten však nadobudol podozrenie a kontaktoval políciu, ktorá prípad preverila a po zistení, že ide o podvod vrátila finančné prostriedky poškodenému,“ spresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Jana Šimunková. Ocenila zároveň konanie taxikára a vyzvala verejnosť na podobnú všímavosť a pomoc seniorom voči nástrahám podvodov.

Dodala, že policajný vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre zločin podvodu v štádiu pokusu spáchaného formou spolupáchateľstva.

chatGPT, umelá inteligencia, mobil Čítajte viac Bude umelá inteligencia pomáhať s finančnými podvodmi? Už dnes je v tom dobrá, tvrdia vedci
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #podvod #taxikár #podvody na senioroch