Požiar v zariadení pre seniorov mohla spôsobiť horiaca sviečka

Situácia po víkendovom požiari v zariadení pre seniorov Dom tretieho veku na Polereckého ulici v bratislavskej Petržalke je stabilizovaná a všetci klienti aj zamestnanci sú v poriadku. Pre TASR to uviedli z hlavného mesta, ktoré je zriaďovateľom zariadenia. Magistrát sa poďakoval za rýchly zásah záchranných zložiek.

19.12.2022 16:38
Dom tretieho veku požiar Foto:
Dvanásť poschodová budova v Petržalke, ktorá slúži ako domov opatrovateľskej služby - Dom tretieho veku.
debata

„Požiar mohol byť, podľa našich informácií, v jednej z miestností spôsobený horiacou sviečkou. Presnú príčinu však určia odborníci. Škody sa týkajú miestnosti, v ktorej požiar vznikol, daná bytová jednotka sa bude v nasledujúcich týždňoch rekonštruovať,“ spresnila pre TASR hovorkyňa bratislavskej samosprávy Dagmar Schmucková.

Mesto Bratislava je zriaďovateľom siedmich zariadení sociálnych služieb pre seniorov. Deklaruje, že všetky zariadenia prešli v tomto roku auditom protipožiarnych opatrení.

V Dome tretieho veku – zariadení pre seniorov v Petržalke v nedeľu (18. 12.) horelo. Požiar vypukol v jednej z izieb na prvom poschodí. Viacero osôb sa nadýchalo splodín a boli ošetrené záchranármi. Do nemocnice previezli tri osoby.

požiar Čítajte viac Po Biskupiciach horelo aj v Petržalke, šesť ľudí sa nadýchalo splodín
debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #požiar