Vražda a samovražda v Snine? V byte colníka sa malo pred tragédiou popíjať

V prípade dvoch mŕtvych mužov nájdených v sobotu v jednom z bytov v meste Snina začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin vraždy. Informovala o tom v nedeľu prešovská krajská polícia na sociálnej sieti.

09.07.2023 11:51 , aktualizované: 13:05
debata (1)

„Polícia na prípade koná nepretržite od sobotňajšieho popoludnia. Sú zaisťované stopy, ako aj ďalšie dôkazy, ktoré sa následne priebežne vyhodnocujú, respektíve budú podrobené znaleckému skúmaniu,“ uviedla.

Trestné stíhanie pre vraždu začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove. „Vzhľadom na to, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, ako aj na stále prebiehajúce procesné úkony bližšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť,“ konštatovala polícia.

nôž, agresia Čítajte viac Agresor v Snine bezdôvodne napádal ľudí s nožom v ruke

Jeden z mŕtvych mužov bol podľa polície príslušníkom finančnej správy. „Prípad prevzal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vzhľadom na vecnú príslušnosť na základe prvotných informácií,“ uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

V byte našli policajti v sobotu popoludní zastrelených dvoch mužov vo veku okolo 30 rokov. Podľa prvotných informácií mal Juraj, ktorý bol dva roky príslušníkom Finančnej správy, zastreliť kamaráta Richarda a vzápätí otočiť zbraň proti sebe.

V rodičovskom byte colníka Juraja sa malo pred tragédiou popíjať. Susedia vravia, že Juraj a „Richie“ boli dobrými kamarátmi, informoval Plus JEDEN DEŇ.

Vražda v Michalovciach na kamere. Podozrivého už majú
Video
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Snina