Kaštieľ, na ktorom sa nachádza fontána so sochou Herkula. Národnou pamiatkou sa môžu popýšiť na východnom Slovensku

Klasicistický kaštieľ v Snine pochádza z konca 18. storočia. Stavba patrí medzi národné kultúrne pamiatky Slovenska. Od roku 2010 je vo vlastníctve mesta Snina, ktoré v roku 2012 začalo s jeho komplexnou rekonštrukciou. V priestoroch zrekonštruovaného kaštieľa je od polovice roka 2013 zriadená muzeálna expozícia, galéria a knižnica.

12.11.2023 05:00
debata

Zaujímavé bolo podzemie kaštieľa, kde sa nachádzali obrovské pivnice, veľká pec na pečenie chleba a kúpeľňa, ale dodnes sa zachovali len pivnice. Podzemný prívod vody napájal aj vodomet fontány so sochou Herkula, ktorá je umiestnená na nádvorí kaštieľa. Záhrady vo francúzskom štýle a rozsiahly anglický park, z ktorého časť sa zachovala dodnes, boli v minulosti súčasťou areálu kaštieľa.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

Klasicistický kaštieľ v Snine
Video
Zdroj: mReportér: Ján Pekár
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR vrch, Kľak, Malá Fatra, mReportér Čítajte viac Dominantný vrch Malej Fatry ponúka výhľad na nezaplatenie. Takýto ho uvidíte iba málokedy
debata chyba
Viac na túto tému: #Snina #kaštiele #mREPORTÉR