Unikátny Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vás svojou krásou dostane. Pozrite si zábery priamo odtiaľ

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku je jedinečná zimná atrakcia, ktorá sa každoročne otvára už v novembri. Je vyrobený z 225 ton ľadu a 1880 ľadových blokov. Témou 11. ročníka je monumentálna stavba z Londýna - Westminsterské opátstvo. Návštevníci majú možnosť na vlastné oči vidieť slávnu gotickú stavbu, ktorá je miestom korunovácie anglických kráľov. Výstava potrvá do 14. apríla 2024.

24.01.2024 05:00
debata

Dóm má tvar kupoly s priemerom 25 metrov a výškou 11,5 metra. Jeho interiér je vyzdobený sochami, reliéfmi a ďalšími ľadovými umeleckými dielami. Je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorú každoročne navštívi viac ako 100-tisíc ľudí. Je to skvelá príležitosť, aby ste zažili kúzlo ľadu v srdci Vysokých Tatier.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku
Video
Zdroj: mReportér: Radovan Marák
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Prírodné klzisko, Vajnory, mReportér Čítajte viac Pri Bratislave zalialo polia, ktoré ihneď zamrzli. Ľudia to využili na zábavu
debata chyba
Viac na túto tému: #Vysoké Tatry #Tatranský ľadový dóm #Hrebienok #mREPORTÉR