Na klinike v Bratislave podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

Viacerí lekári a zdravotnícky personál gastroenterologickej kliniky v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke podali koncom januára výpovede.

21.02.2024 09:18
debata (4)

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Video
Dolinková v Ide o pravdu: Rázsochy sa z plánu obnovy nepostavia. Hľadáme najrýchlejší a najlepší projekt

Priblížila, že k 31. januáru podalo z Gastroentero­logickej kliniky Slovenskej zdravotníckej Univerzity (SZU) a UNB výpoveď 11 lekárov, tri endoskopické sestry, štyri ambulantné sestry, jedna praktická sestra, dvaja pomocní pracovníci v zdravotníctve a jeden pracovník pre zdravotnú dokumentáciu. Podľa informácií UNB všetci odchádzajú do Nemocnice svätého Michala v Bratislave.

„Takéto hromadné, zrejme organizované konanie smerujúce k ukončeniu pracovného pomeru zamestnancov jedného pracoviska, logicky výrazne ovplyvní a zasiahne pracovnú činnosť na pracovisku, čo prinesie negatívny dosah vo vzťahu k poskytovaniu zdravotnej starostlivosti pacientom ošetrovaným a manažovaným na danom pracovisku, ale aj vo vzťahu k študentom medicíny,“ ozrejmila Kliská.

Nemocnica podľa jej slov pokračuje v rokovaniach so zamestnancami, ktorí podali výpovede a zároveň sa intenzívne snaží o získanie nových. „Snahou vedenia Univerzitnej nemocnice Bratislava spolu so Slovenskou zdravotníckou univerzitou je pracovisko zachovať vo vzťahu k pacientom, ale rovnako tak aj k študentom medicíny, pretože Gastroenterologická klinika SZU a UNB je zároveň aj významnou výučbovou základňou,“ ozrejmila Kliská.

nemocnica Žilina Čítajte viac Na operáciu žlčníka sa čaká aj dva roky. Katastrofálne čakacie doby pacientov chce Dolinková zmeniť
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #výpoveď #klinika