Unikátny Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vás svojou krásou dostane. Pozrite si zábery priamo odtiaľ

Ak v tomto období trávite dovolenku vo Vysokých Tatrách, neobíďte Tatranský ľadový dóm na Hrebienku. Tento rok sa autori rozhodli uctiť si 15. výročie návštevy kráľovnej Alžbety II. vo Vysokých Tatrách a vytvorili tu Westminster Abbey, miesto, kde prebieha korunovácia kráľov. Na stavbu sa použilo 225 ton ľadu.

22.02.2024 05:00
debata (1)

Stavali ju sochári z Čiech, Nemecka, Poľska a Slovenska. Hlavný staviteľ bol Adam Bakoš, rezbár a ľadosochár zo Spišskej Novej Vsi. Najvyšší bod stavby je 11,5 metra, stavba je umiestnená v kupole o priemere 25 metrov. K Tatranskému dómu na Hrebienok sa pohodlne dostanete pozemnou lanovkou zo stanice Starý Smokovec.

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

mReportér: Tatranský ľadový dóm na Hrebienku
Video
Zdroj: mReportér: Marián Hrnčiar
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Štrbské Pleso, Vysoké Tatry, mReportér Čítajte viac Zasnežené Štrbské Pleso a vysvietené hotely. Najznámejšia turistická destinácia v Tatrách stále priťahuje ľudí
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Vysoké Tatry #Tatranský ľadový dóm #Hrebienok #mREPORTÉR