Polícia objavila v chladiarenskom návese v Grécku 41 živých migrantov

Celkovo 41 migrantov ukrývajúcich sa v chladiarenskom návese nákladného vozidla objavila v pondelok polícia na diaľnici na severe Grécka. Informovali o tom tlačové agentúry Reuters a AFP s odvolaním sa na grécku políciu.

04.11.2019 15:13
migranti, kamión Foto: ,
41 migrantov ukrývajúcich sa v chladiarenskom návese nákladného vozidla objavila polícia na diaľnici na severe Grécka. Väčšinu tvorili Afganci.
debata (7)

Migranti, z ktorých väčšinu tvorili Afganci, boli v dobrom stave a bez zranení. Chladiaci systém v zariadení nebol spustený.

Polícia zastavila inkriminované vozidlo na diaľnici neďaleko mesta Xanthi v rámci rutinnej dopravnej kontroly. Vodiča zatkla a migrantov previezla na najbližšiu policajnú stanicu na zistenie ich totožnosti. Siedmich migrantov preventívne hospitalizovali.

Minulý týždeň objavili neďaleko britskej metropoly Londýn 39 mŕtvych migrantov, ktorí boli ukrytí vo vychladenom návese kamióna. Podľa britskej polície boli zrejme všetci občanmi Vietnamu.

Belgická polícia našla v stredu na parkovisku pri diaľnici pri prístavnom meste Antverpy 12 migrantov pôvodom zo Sýrie a Sudánu, ukrytých takisto v chladiarenskom nákladnom vozidle. Všetci boli v dobrom zdravotnom stave.

Pred niekoľkými dňami objavili neďaleko juhofrancúzskeho mesta Nice viac ako 30 migrantov z Pakistanu ukrytých v kamióne. Celkovo 31 migrantov bolo objavených počas bežnej kontroly na diaľnici v blízkosti francúzsko-talianskej hranice. Z Pakistanu pochádzal aj vodič nákladného auta, ktorého zadržali.

Grécko momentálne zápasí s najväčšou utečeneckou vlnou od roku 2015, keď sa z Turecka cez Grécko dostal do Európy viac než milión ľudí. V azylových táboroch na ostrovoch Egejského mora sa nachádza približne 34 000 migrantov.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #migranti
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy