Rakúsko: Schallenberg chce pokračovať v Kurzovom kurze

Nový rakúsky kancelár Alexander Schallenberg pred poslancami tamojšej Národnej rady vyhlásil, že chce pokračovať v politickom smerovaní, ktoré nastavil jeho predchodca v úrade – Sebastian Kurz.

12.10.2021 18:26
Alexander Schallenberg Foto: ,
Alexander Schallenberg
debata (4)

V utorok o tom informovala agentúra APA, podľa ktorej opozícia kontinuitu s predchádzajúcou vládou poznačenou aférami kritizovala. Kurz odstúpil minulý týždeň pre korupčnú kauzu. Schallenberg ho na poste kancelára nahradil v pondelok. Predtým bol ministrom zahraničných vecí.

Schallenberg v utorkovom prejave zopakoval, že pri práci sa bude riadiť vládnym programom, ktorý chce predstaviť čo najskôr. V otázke migrácie, trhu práce či pandémie chce udržiavať rovnaký kurz ako jeho predchodca v úrade.

Sebastian Kurz Čítajte viac V korupčnej kauze exkancelára Kurza zatkli prvú osobu

Vo svojom prejave nový rakúsky kancelár uviedol, že zachová doterajšiu “reštriktívnu politiku v otázke migrácie”. Zároveň však zdôraznil, že jeho vláda bude “proeurópska”. Prioritou jeho kabinetu bude aj “ekologicko-sociálna” daňová reforma.

Schallenberg počas svojho prejavu na mimoriadnej schôdzi parlamentu zopakoval, že chce úzko spolupracovať s bývalým kancelárom Kurzom, ktorý sa po odstúpení stal šéfom poslaneckého klubu Rakúskej ľudovej strany (ÖVP). Samotný Kurz ešte v pondelok odmietol tvrdenie, že bude akýmsi “tieňovým kancelárom”.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #Sebastian Kurz #Alexander Schallenberg
Flowers