Macron pred stretnutím s Putinom odmietol ruský PCR test. Nechcel dať Kremľu DNA

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v piatok potvrdil informáciu, že francúzsky prezident Emmanuel Macron sa pred rokovaniami s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom odmietol nechať otestovať PCR testom na koronavírus ruskými medikmi. TASR o tom informuje na základe správy agentúry TASS.

, 11.02.2022 14:29
putin macron Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin a francúzsky prezident Emmanuel Macron počas stretnutia v Moskve sedeli na opačných koncoch dlhého stola.
debata (45)

Rokovania Macrona s Putinom sa uskutočnili v Moskve 7. februára. Obaja lídri počas rokovaní sedeli na opačných koncoch stola dlhého niekoľko metrov a takto diskutovali o ukrajinskej krí­ze.

Nemenované zdroje neskôr pre agentúru Reuters uviedli, že Macrona s Putinom delil dlhý stôl preto, lebo francúzsky prezident sa pred rokovaniami odmietol otestovať ruským PCR testom, pretože nechcel, aby Moskva získala jeho DNA.

Ruskí novinári sa preto počas pravidelnej tlačovej konferencie spýtali na túto skutočnosť Peskova. Ten odvetil, že Macron sa skutočne nechcel nechať otestovať v Rusku, avšak odmietol odpovedať na otázku, či Kremeľ oboznamuje zahraničných hostí s výsledkom testov Putina a či by Moskva akceptovala, ak by Macrona otestovali nie ruskí, ale francúzski lekári.

„Nechcel by som v tejto veci poskytovať ďalšie podrobnosti, hlbšie ísť nemôžem,“ uviedol Peskov.

ukrajina Čítajte viac USA Američanom: Útok je blízko, opusťte Ukrajinu. Kryjete vlastnú agresiu, reaguje Moskva

Hovorca Kremľa zároveň uviedol, že pri zahraničných návštevách dodržiavajú delegácie niekedy iné pandemické opatrenia ako Kremeľ. V takom prípade musí Kremeľ podľa Peskova podniknúť dodatočné kroky, aby „ochránil zdravie“ ruského prezidenta aj jeho hostí, uvádza agentúra AFP.

Peskov okrem toho spresnil, že stôl, pri ktorom prezidenti minulý týždeň rokovali, má približne šesť metrov a občas sa pri ňom konajú rôzne rokovania.

Dlhý stôl sa stal okamžite po zverejnení fotiek zo stretnutia štátnikov predmetom internetových vtipov.

45 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #Emmanuel Macron
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy