Proruskí separatisti potvrdili smrť ruského generála Kutuzova

Proruskí separatisti na Ukrajine v utorok potvrdili smrť generála ruských ozbrojených síl Romana Kutuzova, ktorý velil armádnemu zboru samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR).

07.06.2022 12:22
debata (34)

Kutuzovovu smrť v bojoch na východe Ukrajiny oznámila ukrajinská armáda i ruské štátne médiá už v pondelok. Až teraz ju však potvrdili predstavitelia donbaských separatistov.

Ako informovala agentúra AFP, medzi nimi aj líder DĽR Denis Pušilin, ktorý vo svojom poste v aplikácii Telegram vyjadril sústrasť pozostalým. Napísal tiež: „Pokiaľ budú naši generáli bojovať bok po boku s vojakmi, naša krajina a náš národ budú neporaziteľní“.

Kyjev / Vojak / Vojaci / Čítajte viac 104. deň: Merače radiácie v Černobyle sa znovu zapojili do monitorovacieho systému

Kutuzov podľa ukrajinských zdrojov údajne zahynul v čase, keď velil útoku na obec neďaleko východoukrajinského mesta Popasna v Luhanskej oblasti. Ukrajinská armáda predtým oznámila, že ruská ofenzíva v tejto oblasti bola neúspešná, pričom nepriateľ bol nútený stiahnuť sa so „značnými stratami“.

Príslušníci civilnej domobrany držia zbrane...
Na snímke kríž na sanitke s počtom zranených,...
+18Dievča na elektrickej kolobežke prechádza okolo...

Potvrdenie Kutuzovovej smrti prišlo v čase, keď ruské sily a ich separatistickí spojenci podnikajú rozsiahly útok vo východnej časti ukrajinského Donbasu, kde pokračujú ťažké boje o mesto Severodoneck.

Podľa ruských médií sa Kutuzov stal v poradí už štvrtým ruským generálom padlým v bojoch na Ukrajine. Kyjev uvádza vyššie straty v radoch ruských generálov, ktorí velia bojovým operáciám ruskej armády na Ukrajine.

vojna na ukrajine Čítajte viac Odvolaný ruský poslanec spúšťa v Kyjeve online denník pre publikum v Rusku
34 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine