Šéf NATO Stoltenberg nečakane zrušil svoju návštevu Nemecka

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg vo štvrtok nečakane zrušil svoju návštevu Nemecka. Oznámilo to nemecké ministerstvo obrany, ktoré však neuviedlo dôvody tohto kroku.

09.06.2022 12:01
Jens Stoltenberg Foto:
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg
debata (7)

Nemenovaný predstaviteľ NATO však pre agentúru DPA povedal, že Stoltenbergovi lekári diagnostikovali pásový opar a preto pracuje z domu. Pásový opar – infekčné kožné ochorenie – sa môže objaviť po prekonaní nákazy novým koronavírusom. Stoltenberg sa ním infikoval v polovici mája.

Šéf Aliancie pre uvedené zdravotné dôvody absolvuje plánované návštevy Nemecka a Rumunska na diaľku a nie osobne.

V Berlíne sa mal Stoltenberg vo štvrtok stretnúť s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom a ministerkou obrany Christine Lambrechtovou, s ktorým sa spojí prostredníctvom videolinku. Témou rozhovorov budú podľa rezortu obrany v Berlíne okrem iného prípravy na summit NATO, ktorý sa uskutoční v dňoch 28. – 30. júna v Madride.

Rokovania sa budú tiež týkať dôsledkov ruskej invázie na Ukrajinu a jej dosahu na euroatlantickú bezpečnostnú situáciu. Ďalšími témami sú plánované posilnenie východného krídla NATO, nový strategický koncept Aliancie či otázka členstva Fínska a Švédska v NATO.

NATO Summit G7 lídri Čítajte viac Lídri NATO sa dohodli na posilnení východného krídla aliancie
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #NATO #Jens Stoltenberg
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy