Pentagón: Putin chce zrejme stále dobyť veľkú časť Ukrajiny, alebo celé jej územie

Ruský prezident Vladimir Putin chce pravdepodobne stále dobyť veľkú časť Ukrajiny, alebo celé jej územie. V utorok to uviedol námestník amerického ministra obrany Colin Kahl.

14.06.2022 20:13
Vladimir Putin Foto: ,
Zátarasa na ceste v doneckom regióne na východe Ukrajiny s podobizňou ruského prezidenta Vladimira Putina a hanlivým odkazom na jeho osobu, jún 2022
debata (55)

„Stále si myslím, že (Putin) plánuje získať významnú časť Ukrajiny, ak nie celú Ukrajinu. Nemyslím si však, že by tieto ciele mohol dosiahnuť,“ uviedol Kahl s tým, že Rusko na dosiahnutie takýchto veľkých vojenských cieľov nemá dostatočné kapacity.

Podľa Kahla Ukrajinci ďalej statočne bránia svoju krajinu aj napriek tomu, že Rusko dosahuje určité taktické úspechy najmä v bojoch na východe krajiny.

Rusko spustilo 24. februára tzv. „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajinu, ktorej cieľom je podľa Moskvy „denacifikovať a demilitarizovať“ jej juhozápadného suseda. Ukrajina a západné krajiny poukazujú na to, že v skutočnosti ide o masívnu vojenskú agresiu zdôvodňovanú nepravdivými propagandistickými dôvodmi.

Russia Putin Čítajte viac Experti: Putin vojnou vymazal 15-ročné ekonomické zisky Ruska
55 debata chyba
Viac na túto tému: #Pentagon #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine