Putinovi sa nepáči, že ruskí činitelia holdujú alkoholu. Sám takmer nepije

Ruského prezidenta Vladimira Putina znepokojuje, že po začiatku vojny na Ukrajine zvýšili ruskí činitelia svoju spotrebu alkoholu, napísal informačný portál Meduza s odvolaním sa na svoje anonymné zdroje. Ministri, ich námestníci, vicepremiéri či pracovníci prezidentovej administratívy sa vraj od februára pokúšajú pitím zbaviť stresu a Putin čoraz častejšie hovorí o potrebe boja s alkoholizmom.

16.09.2022 09:35
Rusko Maďarsko Putin Orbán schôdzka Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin.
debata (33)

„Niekto pije pred dôležitou udalosťou, ďalší nezrozumiteľne a zmätene hovoria pri hláseniach. Už si to všíma široká verejnosť,“ citoval web jeden zo svojich nemenovaných zdrojov.

Kým sa ruskí politici stresujú pre škody, ktoré Rusku pôsobia sankcie prijaté západnými krajinami, Putin si myslí, že by pre ruských činiteľov nemal byť problém sa s dôsledkami postihov ľahko vysporiadať, píše Meduza. O Putinovom zámere napadnúť Ukrajinu podľa servera nevedel skoro nikto z ruských úradníkov. V prvých mesiacoch vojny podľa informácií portálu títo ľudia „nevedeli, čo robiť“.

Zelenskyj, Izium, Ukrajina Čítajte viac Zelenskyj odkazuje Rusom: Ideme vpred a k víťazstvu

Šéf Kremľa sa v poslednom čase viac ako predtým vyjadruje k problémom alkoholizmu. O tomto nešváre hovoril napríklad pri stretnutí s gubernátorom Kirovskej oblasti, hoci tento región nepatrí podľa štatistík medzi oblasti najviac postihnuté vysokou konzumáciou alkoholu. „Nemá cenu zametať to pod koberec, lakovať to naružovo. Je potrebné sa zaoberať tými najpálčivejšími problémami,“ apeloval Putin na gubernátora Alexandra Sokolova.

VIDEO: Rusi na Ukrajine utiekli aj pred poľskými Krabmi
Video

Taktiež pri stretnutí so šéfom Vladimirskej oblasti sa prezident nečakane chopil témy alkoholizmu. Vyhlasoval, že „nejde niečo zakazovať alebo zbytočne zvyšovať ceny a spotrebné dane“ a že naopak je potrebné začať propagovať zdravý životný štýl, rozvíjať možnosti športového vyžitia a venovať „náležitú pozornosť kultúrnym inštitúciám“.

putin Čítajte viac Putin na začiatku vojny údajne odmietol mierovú dohodu s Kyjevom

Na rozdiel od svojho predchodcu Borisa Jelcina, presláveného kladným vzťahom k alkoholu, sa Putin prezentuje ako milovník zdravého spôsobu života a pohybu, ľadovým hokejom počnúc a bojovými umeniami končiac. Ako muža, ktorý nemá problém s alkoholom, ho oslavuje popová pieseň Takého ako Putin, ktorá vznikla v roku 2002. Prezident v médiách tvrdí, že v súčasnosti alkohol takmer nekonzumuje.

33 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine