Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

S cieľom doplniť straty na živej sile sa ruská armáda snaží naverbovať aj odsúdené ženy, aby sa zapojili do bojových operácií na Ukrajine. S odvolaním sa na zvodku generálneho štábu ukrajinskej armády o tom v nedeľu informovala britská stanica BBC.

05.02.2023 18:38
Ruský vojak / Russký vojak / Okupant / Foto: ,
Ženy sa rozprávajú pri kráčaní okolo bilbordu s portrétom ruského vojaka oceneného za akciu vo vojne na Ukrajine, na ulici v Petrohrade 31. januára 2023
debata (37)

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Tieto ženy už poslali na výcvik na územie Ruska.

Americký inštitút pre štúdium vojny vo svojom súhrne udalostí týkajúcich sa vojny na Ukrajine cituje výrok poslanca ruskej Štátnej dumy Dmitrija Guseva, ktorý navrhol mobilizovať vedcov, inžinierov a špecialistov v oblasti informačných technológií, ako aj slová poslanca Štátnej dumy Maxima Ivanova, ktorý podporil návrh na mobilizáciu nezamestnaných Ru­sov.

Vojenskí experti zároveň poznamenávajú, že vojna na Ukrajine viedla k ešte väčšiemu nedostatku lekárov-špecialistov v ruských regiónoch, čo má za následok lokálne občianske protesty.

Ako príklad inštitút uviedol protest v mestečku Volčicha v Altajskom kraji, ktorej obyvatelia žiadajú odvolanie hlavného lekára spádovej nemocnice, kde pre nedostatok lekárov zomrelo malé dieťa. Podobný protest sa odohral aj v mestečku Gornyj v Zabajkalskom kraji, kde pri čakaní na sanitku zomrelo malé dieťa.

Ruský vojak / Vojna na UA / Čítajte viac Rusko má verbovať do armády aj väzňov, má im za to zastaviť trestné konania
37 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #ženy #vojna na Ukrajine