Ide o vyše 1000 mŕtvych viac, než koľko uvádzala predchádzajúca bilancia. V susednej Sýrii podľa odhadov OSN zomrelo najmenej 6 000 ľudí, píše dnes agentúra Reuters.
Zemetrasenie podľa Soylua zasiahlo územie s rozlohou 110-tisíc štvorcových, čo je viac ako dvojnásobok rozlohy Slovenska. Podľa ministra sa úradom podarilo preveriť zhruba 75 percent domov na zasiahnutom území. Nejakú mieru zničenia pri tom vykazuje okolo 600 000 bytových jednotiek. Škody zaznamenalo aj 150 000 obchodných a iných nerezidenčných priestorov.
Provincie na juhu Turecka a oblasť na severe Sýrie zasiahli dva zničujúce otrasy o sile 7,7 a 7,6 stupňa pred 18 dňami. Odvtedy oblasť zaznamenala skoro 8 000 ďalších slabších otrasov. Najsilnejšie z nich nastali o sile cez šesť stupňov v pondelok. Medzi ľuďmi to vyvolalo paniku a niekoľko osôb zomrelo. Otrasy spôsobili aj ďalšie škody na majetku.
