Prigožin: Ruské jednotky nie sú schopné bojovať na Ukrajine, ani na vlastnom území

Šéf žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin vyhlásil, že jeho muži sú momentálne najlepšími bojovníkmi na svete. Ako referuje spravodajský web CNN, zároveň podotkol, že ruskí vojaci nie sú schopní bojovať nielen proti Ukrajincom, ale dokonca ani na vlastnom území.

24.05.2023 08:14
Ukrajina, vagnerovci, Bachmut, Prigožin Foto:
Na videosnímke z 20. mája 2023 vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin s ruskovou vlajkou v rukách hovorí v Bachmute.
debata (14)

„Teraz to dokážem posúdiť podľa vlastnej skúsenosti. Viem, ako bojujú rôzne krajiny. Dnes je Vagnerova skupina najlepšou armádou na svete. Po nej, aby som bol politicky korektný, by som mal povedať, že nasleduje ruská armáda, ale som presvedčený, že Ukrajinci sú dnes jednou z najsilnejších armád na svete,“ povedal Prigožin v utorok v rozhovore s proruským blogerom Konstantinom Dolgovom na Telegrame.

Video
Ruské ministerstvo obrany zverejnilo zábery vozidiel USA, ktoré podľa neho použili ruskí partizáni pre vpád do Belgorodskej oblasti / Zdroj: Zdroj: MO RF

Vagnerovci cez víkend tvrdili, že na východe Ukrajiny obsadili všetky územia, ktoré plánovali, a to vrátane mesta Bachmut. Taktiež uviedli, že vo štvrtok opustia frontovú líniu na východe Ukrajiny a prenechajú pozície ruskému ministerstvu obrany.

Prigožin v utorok povedal, že Ukrajinci sú „vysoko organizovaní, výborne vycvičení a ich spravodajstvo je na najvyššej úrovni, pričom dokážu s rovnakým úspechom prevádzkovať akýkoľvek vojenský systém, či už sovietsky alebo od NATO“.

belgorod, vojna, rusko Čítajte viac Za útokmi na ruskom území stojí, samozrejme, Ukrajina. A má na to právo, tvrdí analytik Kofroň

Samostatne, na otázku o nedávnych cezhraničných vpádoch do Belgorodskej oblasti, ku ktorým sa prihlásili protiputinovskí Rusi, Prigožin povedal, že „skupiny ruských dobrovoľníckych zborov nehanebne vstupujú do Belgorodskej oblasti“ a ruské obranné sily „nie sú absolútne pripravené klásť im odpor v akejkoľvek podobe alebo forme“.

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov nedávno povedal, že aj keď si Prigožin často vymýšľa, keď hovorí o úspechoch na bojisku, približne 80 percent iných správ býva pravdivých.

Video
USS Gerald R. Ford: najväčšia bojová loď sveta sa priblíži k Rusku / Zdroj: Zdroj: US Navy
14 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Jevgenij Prigožin #vagnerovci