Pápež vyjadril podporu transrodovým osobám. Boh nás miluje takých, akí sme

Boh nás miluje takých, akí sme - tieto slová adresoval pápež František transrodovej osobe v novom podcaste Vatikánskeho rozhlasu zverejnenom v utorok. TASR o tom informuje podľa správy agentúry ANSA.

25.07.2023 13:08
Pápež František Foto: ,
Pápež František.
debata (33)

„Pán nás vždy sprevádza, vždy. Aj keď sme hriešnikmi, priblíži sa, aby nám pomohol,“ uviedol František po tom, čo si vypočul príbeh Gionu o tom, aké to je byť veriacim a pritom akceptovať fyzické výzvy a svoju transrodovosť.

„Boh nás miluje takých, akí sme. Nevzdávaj sa, snaž sa ďalej,“ dodal pápež.

Pápež prichádza medzi ľudí v Šaštíne
Video
Zdroj: TV Pravda

František si v utorkovom vydaní podcastu nazvaného „Popecast“ vypočul obavy mladých ľudí, ktorí zdieľali svoje osobné príbehy nádeje a výzvy, ktorým čelia, a vyjadril im podporu, uvádza spravodajský web Vatican News. Druhá edícia podcastu vyšla krátko pred Svetovými dňami mládeže, ktoré sa uskutočnia začiatkom augusta v portugalskom Lisabone a František sa na nich osobne zúčastní.

Povzbudzujúce slová mal pápež aj pre Edwarda a Valerijho, ktorí si odpykávajú trest v nápravnom zariadení pre mládeže, či pre Ariannu trpiacu bipolárnou poruchou.

Moslim / Islam / Korán / Čítajte aj Pápež odsúdil pálenie Koránu pred mešitou v Štokholme

Dni mládeže sa uskutočnia v Lisabone od 1. do 6. augusta a Františkova návšteva Portugalska je naplánovaná od 2. do 6. augusta.

33 debata chyba
Viac na túto tému: #Vatikán #pápež František #cirkev #transrodové osoby