Grécko stále sužujú lesné požiare

Viac ako 600 hasičov vrátane posíl z niekoľkých európskych krajín aj v nedeľu bojovalo v Grécku s tromi veľkými lesnými požiarmi. TASR správu prevzala z agentúry AP.

27.08.2023 16:42
Alexandroupoli / Požiar / Oheň / Plamene / Foto: ,
Hasiči sa snažia uhasiť plamene počas lesného požiaru v obci Avantas neďaleko gréckeho mesta Alexandroupoli 21. augusta 2023
debata (3)

Rozsiahly požiar už deviaty deň horí v regióne Evros na severe Grécka pri hraniciach s Tureckom neďaleko mesta Alexandrupoli. Doteraz si vyžiadal už najmenej 20 obetí.

Návrat dovolenkárov z horiaceho Grécka: Ako na Titanicu
Video

V nedeľu s plameňmi v oblasti bojovalo 295 hasičov s pomocou siedmich lietadiel a piatich vrtuľníkov. Príkazy na evakuáciu úrady vydali pre dve dediny. Požiar už spálil 77.000 hektárov pôdy a v oblasti evidujú 120 aktívnych ohnísk, uviedol program Copernicus Európskej únie.

Ďalší požiar už niekoľko dní vyčíňa na hore Parnitha neďaleko gréckeho hlavného mesta Atény. Podľa hasičského zboru sa plamene snaží uhasiť 260 hasičov, jedno lietadlo a tri vrtuľníky.

Rodos / Požiar / Oheň / Čítajte viac V Grécku stále vyčíňajú lesné požiare, Dvoch mužov zatkli pre ich založenie

Tretí veľký požiar vypukol v sobotu na ostrove Andros, ktorý sa hasičom zatiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu. S plameňmi bojuje 73 hasičov s pomocou dvoch lietadiel a dvoch vrtuľníkov. Požiar pravdepodobne spôsobili údery bleskov počas búrok.

Grécko v súvislosti s hasením požiarov požiadalo o pomoc ďalšie európske krajiny. Lietadlá poslalo Nemecko, Švédsko, Chorvátsko a Cyprus, pričom na mieste pomáhajú desiatky rumunských, francúzskych, českých, bulharských, albánskych, slovenských a srbských hasičov.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #lesné požiare