Lukašenko: Západ už na Ukrajinu zabúda, Zelenskyj sa pripravuje na odchod z krajiny

Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že Ukrajina už ustupuje do úzadia, čo sa týka záujmu Spojených štátov. Zároveň poznamenal, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa údajne pripravuje na odchod z krajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruskú štátnu tlačovú agentúru Belta, Lukašenko to povedal na stretnutí s pracovníkmi bieloruskej jadrovej elektrárne a robotníkmi z ďalších odvetví.

03.11.2023 22:30
lukašenko Foto: ,
Bieloruský vodca Alexander Lukašenko.
debata (67)

„Ukrajina bude stále naša. Túto Ukrajinu nikto nepotrebuje. Na Blízkom východe nastávajú problémy… Varoval som Zelenského, keď začala vojna. Zavolal som mu a povedal som: ‚Voloďa, počúvaj ma, som skúsený človek, roky som pracoval. Len čo začnú nejaké problémy, zabudnú na teba.‘ A čo sa stalo potom? Ukrajina je teraz zatienená. Musíte použiť hlavu predtým, ako zapojíte krajinu do nejakého neuváženého plánu,“ povedal Lukašenko.

Kto zvíťazil? Ukrajinský vojak verzus nastražená mína
Video
Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

Následne poukázal na Afganistan a situáciu, ktorá v tejto krajine nastala, keď sa z nej stiahli Spojené štáty. „Nechali to vyschnúť a odišli. Tu to bude úplne rovnaké.“ USA sú podľa neho „ďaleko, sú veľké a toto absolútne nepotrebujú“.

Arestovyc Čítajte viac Bývalý poradca chce Zelenského poraziť s pomocou Kissingera. Je pripravený vzdať sa území výmenou za garancie Západu

Lukašenko vyhlásil, že skôr či neskôr sa „Európa priplazí späť k Bielorusku a Rusku“, pretože „Američania dnes Európu trhajú na kusy, ako chcú. A Európa nemôže odolať, pretože všetko závisí od amerického trhu – úvery, majetok a tak ďalej." Západní politici sa podľa neho nezaujímajú o životy bežných ľudí a ide im len o naplnenie vreciek. „Potom zvyčajne niekam utečú. Rovnako ako aj Zelenskyj sa chystá na útek,“ skonštatoval Lukašenko bez toho, aby uviedol pôvod svojich špekulácií.

Ukrajinci dostali slovinské drony, ktoré im nájdu Rusov
Video
Slovinské prieskumné drony Bramor C4EYE využívajú aj viaceré krajiny NATO. Zdroj: C-Astral
67 debata chyba
Viac na túto tému: #Alexandr Lukašenko #vojna na Ukrajine