Prezeral si Kaliňákove účty. Súd Rybaniča po šiestich rokoch oslobodil

Bývalého poslaneckého asistenta a zamestnanca banky Filipa Rybaniča oslobodil Okresný súd Bratislava V spod obžaloby.

29.11.2022 13:34, aktualizované: 13:52
filip rybanič Foto: ,
Filip Rybanič
debata (109)

Rybanič čelil obžalobe pre zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Dôvodom je nesprávne vymedzenie predmetu obžaloby. Utorkové rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

filip rybanič okresný súd Čítajte viac Rybanič dostal za Kaliňákove účty podmienku a slohovú prácu

„K oslobodeniu obžalovanému prišlo nie preto, čo mal spraviť. Ale preto, lebo bol nesprávne vymedzený skutok prokurátorom v obžalobe," priblížila samosudkyňa. Oslobodenie bolo preto založené na procesných dôvodoch. „Ide o chybu, ktorá sa v tomto štádiu konania nedá napraviť,“ dodala.

Rybanič považuje rozhodnutie súdu za veľkú satisfakciu. „Trvalo to šesť rokov, čo považujem za extrémne dlhú dobu. Počas tejto doby som dvakrát prehral na krajskom súde,“ povedal.

Bratislavský krajský súd Rybaniča v septembri 2020 opätovne odsúdil na trojročný podmienečný trest odňatia slobody. Najvyšší súd v marci 2022 zrušil rozsudok krajského súdu a vec vrátil späť na opätovné prerokovanie a rozhodnutie.

Podľa obžaloby mal Rybanič ako zamestnanec komerčnej banky preniknúť do účtu vtedajšieho šéfa rezortu vnútra Roberta Kaliňáka. Údaje z tohto účtu sa potom objavili v niektorých médiách. Podobné aktivity mal vyvíjať aj k ďalším exponovaným osobám.

filip rybanič Čítajte viac Rybanič je vinný z ohrozenia bankového tajomstva, ale Kaliňákovi sa nemusí ospravedlniť
109 debata chyba
Viac na túto tému: #Filip Rybanič
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy