Matku, ktorá nadávala a bila svoje deti, poslal sudca za mreže

Okresný súd v Galante počas víkendu rozhodol o väzbe pre 32-ročnú ženu zo Šale, ktorá vulgárne nadávala a zbila vlastné deti. Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinená podala sťažnosť.

01.08.2022 13:46
debata (2)

Podľa hovorkyne súdu Jany Kondákorovej sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Galanta vzal obvinenú do väzby z dôvodnej obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti. V prípade dokázania viny jej hrozí väzenie od siedmich do 15 rokov.

deti, dieťa, týranie, smútok, depresia, samovražda Čítajte viac Matke zo Šale odobrali chlapcov po videu s kopancami, vyhrážala sa im aj zabitím

Polícia v Šali sa začala zaoberať správaním sa ženy krátko po tom, ako na sociálnej sieti zverejnila videá, na ktorých vulgárne nadáva svojim deťom a na jednom videu dieťa dokonca udrela a kopla. Dvoch chlapcov vo veku 2,5 a šesť rokov po spolupráci s príslušným úradom práce, sociálnych vecí a rodiny umiestnili do špecializovaného zariadenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru 28. júla obvinil matku z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby. Zároveň podal podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie.

Ida Zelinska Čítajte viac Želinská: Prípad bitých detí zo Šale ukazuje zlú súčasť našej kultúry
2 debata chyba